Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Ziemi! Z tej okazji chcielibyśmy przybliżyć Wam pokrótce historię tego święta i zaproponować kilka ciekawych pomysłów na spędzenie tego dnia na łonie natury!

Przyjrzyjmy się historii…

Pierwszy Dzień Ziemi został ogłoszony przez burmistrza San Francisco – Josepha Alioto w 1970 r. Jego celem było docenienie planety Ziemi, jako wspólnego dobra wszystkich ludzi. Datę Dnia Ziemi wyznaczył ówczesny sekretarz generalny ONZ, decydując, że najlepszym momentem będzie równonoc wiosenna.

Współcześnie, akcje związane z Dniem Ziemi mają na celu edukację proekologiczną oraz promowanie dobrych dla Naszej planety postaw, takich jak:

segregacja odpadów
korzystanie z odnawialnych źródeł energii
oszczędność wody
redukcja plastikowych opakowań w handlu

Spędź Dzień Ziemi w Łebie!

W ten wyjątkowy dzień uczcijcie piękno naszej planety i wybierzcie się do urokliwej, nadmorskiej miejscowości – Łeby. Czeka na Was wiele ciekawych, nieodkrytych miejsc stworzonych przez Matkę Naturę. Co powiecie na takie atrakcje?

Poszukiwacze przygód

Wybierzcie się całą rodziną na niezapomnianą przygodę! Pamiętajcie o zaopatrzeniu się w niezbędny sprzęt – lupa, latarka, łopatka do kopania piasku to tylko kilka narzędzi które mogą Wam się przydać.

Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Możecie udać się na Górę Łącką w poszukiwaniu nadmorskich roślin i kolorowych piasków lub w okolice Jeziora Sarbsko, aby z bliska poznać faunę i florę tego regionu.

Pomocnicy Matki Natury

Jeśli ekologia i ochrona środowiska to kręgi Waszych zainteresowań to warto to wykorzystać na edukację swoich pociech. Wybierzcie się wspólnie na Wielkie Sprzątanie Świata i zróbcie dobry uczynek dla planety. W międzyczasie możecie nauczyć swoje maluchy kojarzyć kolory pojemników na odpady z ich przeznaczeniem.

Spacer w nowym wydaniu

Poznaj Łebę i jej leśne okolice, aktywnie spędzając czas! Skorzystaj z kijków do Nordic Walking, aby odmienić tradycyjny spacer w niezapomnianą aktywność na świeżym powietrzu. Gwarantujemy wzrost energii, poprawę krążenia i humoru 🙂