Wiemy, że wiele osób przyjeżdża do Łeby jedynie latem, inne pory roku choć chłodniejsze nie zabierają jej uroku. Łeba poza sezonem ma równie dużo do zaoferowania, przekonajcie się sami i odwiedźcie nas także w okresie jesienno-zimowym. A oto nasze propozycje:

Zaplanujcie wyprawę po nadmorskich wydmach

W okolicach Łeby jest mnóstwo pięknych szlaków zachęcający do aktywnego wypoczynku. Słowiński Park Narodowy oferuje piękne widoki i szlaki turystyczne, które można podziwiać o każdej porze roku. Wybierzcie się na “Ruchome wydmy”, niezależnie od pogody czekać tam będzie na Was wspaniały pustynny krajobraz.

Posłuchajcie kojącego szumu fal

Spacer brzegiem morza potrafi odprężyć każdego, a zachody słońca wyglądają magiczne niezależnie od pory roku. W okolicy Łeby również niektóre plaże potrafią zapewnić ciekawe atrakcje. Lokalną ciekawostką plaży Ulinia jest zatopiony wrak statku West Star, który wyruszył z Gdańskiego portu w kierunku Anglii w 1971 roku. Wrak można zaobserwować z plaży gdyż znajduje się od niej jedynie 150-200 m. Co prawda dobrze widoczny jest jedynie maszt statku, jednak historia jego zatonięcia niewątpliwie zaciekawi każdego spacerowicza.

Wybierzcie się do muzeum

Jeśli podróżujecie z dziećmi, a pogoda nie pozwala korzystać z uroków Bałtyku, strzałem w dziesiątkę może okazać się odwiedzenie pobliskich muzeów. Na mapie Łeby jest ich całkiem sporo: Kraina Smoków, Muzeum Motyli, Illuzeum, Muzeum Bursztynu, Muzeum Figur Woskowych, a nawet Piernikowy “Dom Do Góry Nogami”. Warto nie przegapić żadnej z dostępnych atrakcji i odwiedzić je wszystkie.