Łeba to świetne miejsce turystyczne nad morzem i idealny kierunek na wakacje. Do spędzenia urlopu w tym mieście zachęca nie tylko wyjątkowy klimat tego miasta i otoczenie przyrody, ale również mnogość różnorodnych atrakcji – w Łebie każdy znajdzie coś dla siebie!

To co bez wątpienia wyróżnia Łebę spośród innych nadmorskich miejscowości to przede wszystkim ruchome wydmy, nazywane przez niektórych polską Saharą. Jest to również główna atrakcja turystyczna, która przyciąga każdego roku masę turystów. Nie ma w tym niczego dziwnego – łebskie wydmy, leżące na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, zachwycają swoim urokiem i rozmiarem, dając poczucie bycia na pustyni. Wydmy w Łebie to również gwarancja niezapomnianych wrażeń wizualnych – po wdrapaniu się na szczyt możemy podziwiać pustynny, zapierający dech w piersiach krajobraz, a także jezioro Łebsko oraz Morze Bałtyckie. Warto pamiętać, że wydmy w Łebie znajdują się pod ochroną, co oznacza, że można się po nich poruszać jedynie wyznaczonymi szlakami. Jedno jest pewne – obok tak niesamowitego zjawiska przyrody nie można przejść obojętnie!

Urlop w Łebie jest również atrakcyjnym pomysłem dla rodzin z dziećmi – zarówno z tymi młodszymi, jak i w wieku szkolnym. W sezonie letnim Łeba tętni życiem, a najlepszą rozrywkę dla dzieci znajdziecie w niezwykłym świecie Discovery Park Łeba, który znajduje się na ulicy Leśnej 3 w Łebie. W parku czeka na dzieci moc niesamowitych atrakcji, takich jak Trampoliny, Karuzela, Salon Gier, Wieża Swobodnego Spadania, Ścianka Wspinaczkowa, Autodrom oraz wiele innych niesamowitych rozrywek, które kochają dzieci w każdym wieku. Mali wielbiciele motoryzacji będą mieli możliwość usiąść po raz pierwszy za kierownicą samochodu w Wakacyjnej Szkole Nauki Jazdy w Łebie, a nawet zdobędą łebskie prawo jazdy! Atrakcje znajdujące się w Discovery Park Łeba są usytuowane na świeżym powietrzu, bardzo blisko plaży, w otoczeniu zieleni. Tutaj każdy znajdzie atrakcję dla siebie!

Starsze dzieci i dorośli na pewno zachwycą się interaktywną wystawą Łebskich Klocków, która jest niezwykłym połączeniem zabawy i edukacji. Tutaj poznacie historię klocków LEGO, zobaczycie wiele niesamowitych budowli znanych na całym świecie, a także będziecie mieli możliwość sterowania interaktywnymi modelami. Łebskie Klocki to idealna atrakcja na dni, w których pogoda w Łebie nie dopisuje. Duża dawka emocji gwarantowana!

Miłośnicy relaksu mogą wybrać się na plażę, by podziwiać zachód słońca, słuchać szumu fal czy po prostu leżeć plackiem na rozgrzanym słońcem piasku. Plaża w Łebie jest zawsze piękna, bez względu na porę roku – czysta, szeroka i pełna uroku. Idealny pomysł na wypoczynek, romantyczny spacer czy wycieczkę z rodziną.

Do zobaczenia w Łebie!